VSŠB

Pohvale, zahvale ...

Tukaj je pa tisto zaradi česar je vredno biti član kolektiva ETrŠ Brežice.

31. 5. 2008
Ana Pincolič na Danskem

waaw
nekdo je pa zelo zelo lepo uredil stran od ETRŠ. lepo.

jaz bi pa potrebovala uslugo. a je možno, da se nekaj pripne na stran? foruma nisem opazila, bi pa rada malo folk obvestila o tem (trenutno služim denar za šolnino, kot promotor prostovoljnega programa).
hvala za vso pomoč :)

pozdrav iz Danske
Ana Pincolič

POMOČ AFRIKI
Internacionalna organizacija HUMANA (People to people) trenutno vodi 200 razvojnih projektov, ki se vrtijo okoli izboljšanja življenjskih standardov ljudi v Afriki. Več kot 10000 prostovoljcev prisostvuje pri uresničevanju  takšnih projektov. Vendar še vedno premalo, da bi rešili največje težave.

AFRIKA TE POTREBUJE!
- Socialno delo z otroci ceste
- Gradnja bolnišnic in vodnjakov
- Boj proti HIV/AIDS
- Poučevanje na šolah za bodoče učitelje tretjega sveta

Program, ki ga izvaja TVIND na Danskem, je sestavljen iz:

- 6-mesečnih priprav in usposabljanja
- 6-mesečnega »uresničevanja« in aktivne participacije v Afriki (Malavi)

START: 1. 8. 2008 in 1. 2. 2009. Delno plačljivo.

Vse podrobne informacije lahko dobite:

ana.promotion@gmail.com (v slovenskem jeziku), ana.pincolic@gmail.com (v slovenskem jeziku), puk@humana.org (v angleškem jeziku)

Telefon: +45 21124360
Naslov: Tvind School Centre, DK-6990, Ulfborg, Denmark
www.drh-movement.org, www.humana.org

18. 1. 2008
Bivša dijakinja o šolanju na ETrŠ

Sem Lidija Kuselj, redna študentka 3. letnika Fakultete za management v Kopru, dodiplomski visokošolski strokovni študijski program po bolonjskem sistemu. Doma sem v Brestanici in sem se po končani osnovni šoli vpisala na ETrŠ Brežice, program trgovec, ga zelo uspešno zaključila (bila sem državna prvakinja v tehniki prodaje leta 2001), nadaljevala pri vas poklicno-tehniški program in pridobila poklic ekonomsko-komercialni tehnik. S splošnim učnim uspehom in poklicno maturo sem dosegla dovolj točk za vpis na Fakulteto za management v Kopru, kar je bilo zame skoraj nedosegljiv cilj. Da sem izboljšala uspeh poklicne mature v znanju angleščine, sem na Ljudski univerzi v Krškem obiskovala tečaj iz pogovorne angleščine, delala preko študentskega servisa, nabirala znanje in dragocene izkušnje na različnih delovnih področjih.

Kot študentki že omenjene fakultete mi je znanje, ki sem ga pridobila na ETrŠ po vaših programih, zelo koristilo, sedaj ga uspešno nadgrajujem in zaključujem 3. letnik po bolonjskem sistemu, ki ga v naslednjem šolskem letu uvajate tudi vi. V mesecu aprilu tega leta bom na vaši šoli opravljala strokovno prakso, ki ste mi jo že odobrili. Z velikim veseljem prihajam nazaj.

Ponosna sem, da sem bila dijakinja ETrŠ Brežice, ki mi je omogočila, da uresničujem svoje sanje.

Lidija Kuselj

Ekonomska in trgovska šola Brežice